Tetovari që rrëmbeu opinionin sportiv me dy golat ndaj Napolit, ka zgjedh të luaj për Zvicrën!

Futbollisti shqiptarë me origjinë nga Tetova, Nedim Bajrami ditë më parë rrëmbeu opinionin sportiv me dy golat e shënuar për Empolin në sfidën e Kupës së Italisë ndaj gjigandëve të Napolit. 21 vjeçari Bajrami si shumica e shqiptarëve të tjerë shumë vite më parë me familjen e tij kishte emigruar në Zvicër, aty ku edhe fitoi emër.

Që në moshën 17-vjeçare i njëjti debutuar në Superligën e Zvicrës me ekipin e Grashopers. Bajrami ka kaluar në të gjitha kombëtaret e moshave te Zvicra, ndërsa vitin e kaluar ishte pjesë e ‘helvetëve’ në kualifikueset e kampionatit Europian U21 së bashku me Andi Zeqirin dhe Bastien Tomën.

Tetovari ka menaxher vëllain e Xherdan Shaqirit, Erdinin, teksa është në pronësi të Juventusit dhe luan si i huazuar te Empoli.

Mësohet se Bajrami pak muaj më parë e ka refuzuar ftesën për të përfaqësuar Shqipërinë, teksa dëshiron t’i përkushtohet Zvicrës, që i ka dhënë shumë.

Leave a Reply