Golazooooo të Messit dhe Grizman, Barcelona në pushim shkon me epërsi (VIDEO)

Dy super gola të shënuar nga dyshja Lionel Messi – Antuan Grizman, kanë bërë që Barcelona në pushim të shkojë me epërsinë 2:1 kundër Hueskas në ndeshjen e fundit të javës së 27-të në La Liga, njofton “infOSport.mk”.

Po luhej minuta  e 13-të, kur Lionel Messi me të majtën e tij bombardoi portën e mysafirëve, ndërsa në të 35-tën, thuajse në mënyrë të ngjashme Antuan Grizman realizoi edhe golin e dytë në rrjetën e Fernandez.

Mirëpo në pjesën e parë patëm mundësinë të shohim edhe një gol tjetër, që u shënua nga ana e mysafirëve, me autorë Rafael Mir, që doli të jetë i saktë nga penaltia, edhe atë në minutën e katërt shtesë. (infOSport.mk)

Leave a Reply