Rabotniçki mbetet pa trajner, largohet Vllaho!

Rabotniçki është në kërkim të trajnerit të ri, pasi Aleksandar Vllaho, vendosi ti jap fund aventurës së tij me “romantikët”. Arsyeja, janë rezultatet e dobëta, posaçërisht në 6 javët e fundit, ku skuadra shkupjane ka regjistruar vetëm 1 fitore, 1 barazim dhe 4 disfata, njofton “infOSport.mk”. Mbi të gjitha “romantikët” u

Shevçenko në janar te Xhenoa do sjellë 3 futbollistë të rinj!

Andrij Shevçevnko edhe zyrtarisht mori detyrën si trajner i 9 herë kampionëve të Italisë, Xhenoas. Legjenda e Milanit, që më herët gjatë këtij viti dërgoi Ukrainën deri në gjysmëfinale të EURO 2020, tek Xhenoa në postin e trajnerit do të zëvendësojë Belardinin, i cili u shkarkua pas ndeshjes së fundit që