Struga Trim Lum përforcimin e skuadrës e nisi nga porta! Prezantojnë boshnjakun, Dujmoviç

Përforcimin e skuadrës për sezonin e ri, kampionët e Struga Trim Lum e nisin nga porta, shkruan “infOSport.mk”. Filip Dujmoviç është gardiani i ri, me të cilin skuadra kampione e vendit tonë ka nënshkruar kontratë dy vjeçare. Dujmoviç te Struga Trim Lum vjen nga rradhët e skuadrës së njohur boshnjake të Zheljezniçar,

Maqedonia U15 pjesë e turneut zhvillimor në Mal të Zi për femra të lindura 2009-2010

Përfaqësuesja futbollistike e Maqedonisë U15 në konkurrencë të femrave, do të marrë pjesë në turneun ndërkombëtarë zhvillimorë (vajza të lindura 2009 – 2010) Turneu ndërkombëtarë do të zhvillohet në Podgoricë, Mal të Zi në periudhën nga data 8 deri me 15 qershor. Përveç përfaqësueses tonë, në këtë turne do të marrin pjesë

Heqja e sistemit VAR, klubet angleze marrin vendimin final!

Nuk ka më asnjë dyshim të  vetëm, kur është në pyetje VAR, pasi skuadrat e Premierligës angleze kanë votuar “PRO” këtij sistemi. Vendimi është marrë dhe tashmë gjithçka është zyrtare. Klubet angleze kanë votuar dhe në fund 19 ishin ‘PRO” mbajtjes së VAR, ndërsa vetëm skuadra e Vulverhempton ishte kundër. Gjithashtu në mbledhjen

Shkëndija U17 e Kasamit pjesëmarrëse në turneun mbarëkombëtarë në Tiranë

Gjenerata U17 e Shkëndijës (fëmijë të lindur në vitin 2007 që nga muaji korrik do të jenë U18) sot ka udhëtuar drejt Tiranës ku për tre ditë do të jetë pjesë e turneut mbarëkombëtar “FUTURE OF FOOTBALL TOURNAMENT”. Skuadra që do të drejtohet nga trajneri Taxhedin Kasami dhe trajneri i portierëve