Çfarë po ndodh me vëllezërit Ramadani! Do mbeten te Shkëndija, apo do të largohen!

Shkëndija tashmë disa ditë ka nisur stërvitjet për sezonin e ri, ndërsa pjesë e tyre janë edhe dy vëllezërit, prodhim “kuqezi”, Florent dhe Reshat Ramadani. Që të dy kanë kontratë me Shkëndijën deri me datë 30 qershor, ndërsa siç mëson “infOSport.mk”, në adresë të tyre tashmë kanë arritur disa oferta,

E bujshme, gardiani i Tiranës, Abdullahu, transferohet në Gjermani te Dortmundi

Gardiani i talentuar i Tiranës, Mustafë Abdullahu, karrierën e tij do ta vazhdojë në Gjermani, duke veshur fanellën e skuadrës së dytë të Dortmundit. Thuhet se palët kanë arritur akordin për shifrën e 250 mijë eurove, me “blutë”  nga kryeqendra shqiptare që në këtë mënyrë mbushin arkat e tyre. Kujtojmë, KF