Stefan Jevtoski emri më i ri te kampionët e Struga Trim Lum

Stefan Jeftovski është futbollisti i rradhës që i bashkohet familjes kampione të Struga Trim Lum. 26-vjeçari i lindur në Shkup te skuadra strugane vjen nga rradhët e skuadrës hungareze të Ujpesht, pjesë e së cilës skuadër ishte për 3 vite të plota. Ndryshe karrierën e tij ndërkombëtare, falë talentit dhe performancës

Liga për fëmijë pranë FFM-së, FC Shkupi gjenerata 2016 në mesin e 8 skuadrave më të mira në vend

Fc Shkupi, gjenerata U8, në garat pranë Ligës së Federatës së Futbollit të Maqedonisë, edicionin që lamë pas arriti që të luaj deri në ndeshjet e “Final Four”. Në 1/8 e finales të besuarit e trajnerit Samet Sinani shënuan fitore ndaj FK Evrogol nga Prilepi, mirëpo u ndalën në çerekfinale. Vetë inkuadrimi

Prishtina dhe Drita kërkojnë të transferojnë sulmuesin e Struga Trim Lum!

Dy skuadrat e njohura kosovare, Prishtina dhe Drita e Gjilanit janë vënë në gjurmët e sulmuesit të Struga Trim Lum, Senad Jaroviç, mëson “infOSport.mk”. Jaroviç ka tërhequr vëmendjen e drejtuesve të këtyre dy skuadrave falë golave të tij sezonin e kaluar me petkun e GJilanit, te e cila skuadër luajti në

Bashkim Veliu arrinë marrëveshje me Besën e Dobërdollit

Bashkim Veliu sezonin e ri do të luaj me Besën e Dobërdollit. Mbrojtësi tetovar, i cili së fundmi ishte pjesë e Shkëndijës, shumë shpejtë ka gjetur skuadrën e tij të re, që këtë vit shkroi  histori, duke u inkuadruar në mesin e më të mirëve në futbollin vendor. Informacione të besueshme