Aleksandar Vasoski nuk është më trajner i Ak. Pandev!

Pas serisë së rezultateve negative dhe disfatës së sotme 2:0 ndaj Rabotniçkit në Strumicë, Aleksandar Vasoski ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit te Ak. Pandev, raporton “infOSport.mk”. Staretegu shkupjan ka marrë përgjegjësinë për disfatën e sotme, por edhe rezultatet paraprake, që skuadrën nga Strumica e sollën në pozitën e parafundit. Në

Vasoski prezantohet te Sarajeva, bashkë me të edhe dy ndihmësit e tij

Aleksandar Vasoski sot edhe zyrtarisht është prezantuar si trajner i skuadrës së njohur boshnjake të Sarajevës. Strategu 42-vjeçar me shumë herë kampionët e Bosnje e Hercegovinës ka nënshkruar kontratë për 6 muaj, ndërsa në arrinë të sigurojë Europën, automatikisht e njëjta i vazhdohet edhe për një vit tjetër. Vasoski tashmë ka zgjedhur

Nuk kanë fund problemet, Vardari në pranverë mbetet edhe pa trajnerin Vasoski!

Nuk kanë fund hallet për skuadrën më të trofeshme në vendin tonë, Vardarin.  Pas largimeve të shumta të futbollistëve, problemeve financiare, premtimeve të kota dhe shumë paqartësive, si duket tashmë durimin ka humbur edhe trajneri Aleksandar Vasoski, që pritet të largohet menjëherë pas përfundimit të stinorit vjeshtorë, njofton “infOSport.mk”. Ish kapiteni

Vasoski: Edhe ndaj Bellasicës të përsërisim lojën e ndeshjeve të deritanishme

Vardari sot në kuadër të javës së katërt do të ketë një transfertë shumë të vështirë, atë kundër Bellasicës në Strumicë, njofton “infOSport.mk”. Edhe përkundër faktit se kundërshtari i “kuqezinjëve” aktualisht nuk ka asnjë fitore pas tre xhirove të para, trajneri Aleksandar Vasoski thotë se kjo gjë nuk duhet ti