Ali Soue me dy super gola shpëton Skënderbeun nga disfata ndaj Kukësit

Në Superligën shqiptare sot në program ishin ndeshjet e javës së 22-të, ku spikati derbi ndeshja midis kamiponëve në fuqi të Kukësit dhe liderit aktual, Skënderbeut, njofton “infOSport.mk”. Skuadra korçare edhe pse me shumë mungesa, e shmangu humbjen në ndeshjen në transfertë ndaj Kukësit, që arriti të shënojë dy herë që

Skënderbeu godet fuqishëm në merkato! Transferon sulmuesin e Kievos

Skuadra e Skënderbeut më në fund ka bërë një goditje të fuqishme në merkato, duke bërë pazar te skuadra e njohur italiane e Kievos. Sipas asaj që raporton “Sportneës” në Supersport, skuadrës korçare në formë huazimi do ti bashkëngjitet sulmuesi 23-vjeçar, Ali Soue. Të dyja palët janë dakorduar që Soue të vesh