Besmir Bojku: Fitorja e sotme motiv për të vazhduar edhe më fuqishëm

Mesfushori Besmir Bojku bashkë me Flamur Tairin luajtën në qendër të mesfushës në takimin e sotëm që skuadra e tyre, Struga Trim Lum e zhvilloi kundër Buduçnost në kuadër të turit të dytë eliminatorë të Ligës së Konferencës, njofton ‘”infOSport.mk”. Që të dy dhanë një kontribut të jashtëzakonshëm për fitoren e

Besmir Bojku: T’i kryejmë detyrat tona dhe të shkruajmë histori me klubin e qytetit tonë

Dy momente të humbjes së koncentrimit në ndeshjen me Zhalgiris, sipas Besmir Bojkut, mesfushorit të FC Struga Trim Lum, sollën humbjen në rrethin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve. Një ditë para ndeshjes së radhës, përballë Buduçnost Podgorica, Bojku shprehet i vendosur, por edhe me këmbë në tokë. Numri 10

Besmir Bojku: Ndaj Shkëndijës pa ndonjë ngarkesë psikologjike

Pasi edhe zyrtarisht siguruam titullin e kampionit dy xhiro para mbylljes së sezonit të rregullt, skuadra sot do të zhvillojë ndeshjen e parafundit kundër Shkëndijës, një ndër rivalëve kryesor për titull. Edhe pse matematikisht jemi shpallur kampion, skuadra do të luaj për të ruajtur garën “fair-play”, por njëkohësisht edhe për të

Besmir Bojku: Ndaj Renovës ta dëshmojmë se jo rastësisht jemi gjysmëfinalistë

Struga Trim Lum të dielën në terren vendas do të mirëpret Renovën, në një ndër ndeshjet më interesante të javës së fundit të stinorit vjeshtorë, njofton “infOSport.mk”. Ndeshjet mes këtyre dy skuadrave gjithnjë kanë sjellë shumë paqartësi, ndërsa më së miri flasin edhe statistikat mes tyre. 12 ndeshje zyrtare mes këtyre