Bomberi nga Maqedonia largohet nga Feronikeli!

Pas Besmir Bojkut rrugës së ndarjes me Feronikelin është edhe sulmuesi maqedonas, Marko Simonovski, njofton “infOSport.mk”. Ish sulmuesi i Metalurgut bëri një sezon të shkëlqyeshëm me Feronikelin në Superligën e Kosovës, duke rezultuar si golashënuesi më i mirë i skuadrës nga Drenasi, që vetëm në fund siguroi mbijetesën në mesin e

Arbëria e Sunaj Hasan nuk mposhtet, barazon me Feronikelin e Bojkut

Para pak çastesh ka përfunduar ndeshja e parë e javës së katërt në Superligën e Kosovës, mes Arbërisë dhe Feronikelit, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e zhvilluar sot në stadiumin ‘Agron Rama’ në Obiliq ka përfunduar me rezultatin e barabartë dhe pa gola, pavarësisht rasteve nga të dyja skuadrat. Te ekipi vendas edhe njëherë

Besmir Bojku do të luaj me Prishtinën në Europë!

Strugani Besmir Bojku ëshë një ndër futbollistët e përzgjedhur nga Prishtina, për të qenë pjesë e ndeshjes parakualifikuese të Liga Europa përballë Lincoln, njofton “infOSport.mk”. Pasi 8 futbollistë të skuadrës kosovare kishin rezultuar pozitiv me “Covid 19” ditën e djeshme pak orë para zhvillimit të saj, ndeshja kundër Loncoln u anukua,

Besmir Bojku edhe sezonin e ri do të jetë pjesë e Feronikelit

Besmir Bojku ka vendosur të vazhdojë rrugëtimin e tij me skuadrën kosovare të FC Feronikelit. Mesfushori strugan i cili kaloi një sezon fantastik me skuadrën nga Drenasi, bindi drejtuesit e Feronikelit për një marrëveshje të re me KF Shkendijën, duke zgjatur bashkëpunimin me Bojkun edhe për sezonin e ardhshëm. Besmir Bojku

Edhe Bojku negativ, të enjten i bashkohet Feronikelit

Si shumica e futbollistëve nga vendi ynë që luajnë në Superligën e Kosovës, edhe strugani Besmir Bojku gjatë ditës së sotme i është nënshtruar testit anti “Covid 19”, njofton “infOSport.mk”. Rezultati doli të jetë negativ, ashtu që Bojku të enjten pritet ti bashkohet skuadrës së Feronikelit, te e cila skuadër po