Bllazhevski shënon në fitoren e parë të Tiranës! Sulmuesi maqedonas bënë dallimin mes kampionateve 

Dejan Bllazhevski ka qenë njëri prej autorëve të tre golave të shënuar të Tiranës në përballjen ndaj Luftëtarit, ndeshje kjo e vlefshme për javën e katërt në Superligën e Shqipërisë, njofton “infOSport.mk”. Ish sulmuesi i Vardarit, i cili këtë verë u transferua te skuadra me më shumë trofe në Shqipëri,

ZYRTARE, Bllazhevski prezantohet te Tirana

Dejan Bllazhevski edhe zyrtarisht është pjesë e shumë herë kampionëve të Shqipërisë, Tiranës, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi i Vardarit është prezantuar sot nga ana e drejtuesve të Tiranës, me të cilën skuadër ka nënshkruar kontratë një vjeçare me opcion për të vazhduar të njëjtën edhe për një vit tjetër. Ai pritet të jetë

ZYRTARE, Vardari ndahet me treshen Grnçarov-Bllazhevski-Gligorov

Paralajëmrimet që tashmë një kohë të gjatë qarkullonin nëpër mediat vendase, përfshirë edhe "infOSport.mk", tashmë edhe janë bërë realitet. Skuadra nënkampione e Maqedonisë, Vardari edhe zyrtarisht ka lënë të lirë futbollistët me përvojë si Dejan Bllazhevski, Boban Grnçarov dhe Nikolla Gligorov, të cilët mund të kërkojnë mjedis të ri. Që të

Bllazhevski pranë dyerve të FC Shkupit!

FC Shkupi që me shumë gjasa për herë të parë me këtë emër do të luaj në ndeshjet në Europë, që tani është duke menduar për përforcimin e skuadrës, me qëllim që sa më denjësisht të prezantohet  në ndeshjet eliminatore të Liga Europa. Sipas asaj që shkruan “ekipa.mk”, drejtuesit e Shkupit