Fidan Aliti gjen golin e parë në elitën e futbollit zviceran, shënon një eurogol (VIDEO)

Fidan Aliti ka gjetur golin e tij të parë në elitën e futbollit zviceran, teksa mbrëmë shënoi për Cyrihun në transfertën ndaj Vaduz, njofton “infOSport.mk”. Aliti shënoi golin e fundit të takimit, mirëpo që në fund vleu vetëm për statistikë, kjo pasi skuadra e Cyrihut në fund pësoi disfatë 3:2. Në këtë

Blerim Xhemaili nuk e ka ndërmend ta mbyll karrierën, nënshkruan me këtë skuadër

Blerim Xhemaili ka vendosur që të mos varë këpucët në gozhdë, por të vazhdojë në futbollin profesionist. Mesfushori tetovar është kthyer përsëri në vendin ku u bë i famshëm, duke firmosur me Cyrihun, me të cilin klub u bë u njohur në arenën ndërkombëtare. Xhemaili u largua nga Cyrihu në vitin

Super goli i Kolollit i shënuar ndaj Jang Bojs (VIDEO)

Futbollisti i përfaqëseses së Kosovës, Benjamin Kololli, ndodhet në një formë të shkëlqyeshme, ndërsa një gjë të tillë ka dëshmuar edhe në xhiron e parë të ndeshjeve pas pandemisë “Covid 19” në Superligën e Zvicrës, njofton “infOSport.mk”. Kololli pas golave të shënuar në miqësoret e Cyrihut, të njëjtën gjë bëri edhe

Kololli shënon dhe asiston në fitoren e Cyrihut ndaj Ksamaksit (VIDEO)

Benjamin Kololli ka shënuar gol dhe ka asistuar në ndeshjen e Cyrihut, skuadër kjo që me rezultatin 2:1 mundi Ksamaksin, njofton “infOSport.mk”. Ylli kosovar barazoi rezultatin në minutën e 73-të, ndërsa vetëm tre minuta më pas asistoi në golin e fitores, të shënuar nga Odey. Ndryshe golin e epërsisë për Ksamaksin në