Dashmir Beari merr timonin e përfaqësueses U19 të Maqedonisë

Dashmir Beari është emëruar seleksionues te përfaqësuesja U19 e Maqedonisë, përcjellë “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për ish-trajnerin e disa klubeve në vendin tonë, si Renova, Gostivari, Drita, Vëllazërimi, ndërsa gjithashtu gjatë karrierës së tij prej trajneri kishte udhëhequr edhe përfaqësuesen U15 të Maqedonisë, si dhe kishte luajtur rolin e ndihmës trajnerit te