Ish-presidenti i Marsejës humb jetën nga COVID-19, Cana: I nderuar të isha kapiteni juaj

Ish-presidenti i Marsejës, Pape Diof ka humbur jeten mbremjen e djeshme në moshën 68-vjeçare per shkak te koronavirusit, teksa në Francë është cilësuar si një humbje e madhe në botën e sportit. Mesazhet ngushëlluese për presidentin nuk kanë munguar dhe njëri prej tyre është edhe ish kapiteni i Kombëtares shqiptare, por