Ndodh mrrekullia, pasi mposhti kancerin, Haller mposht edhe Bazelin me një “tregolësh”! (VIDEO)

Korrikun e vitit 2022, sulmuesi Sebastian Haller i sapoardhur te Borusia e Dortmundit u diagnostikua me një tumor malinj testikular. Kjo bëri që sulmuesi 28-vjeçar nga Bregu i Fildishtë ti nënshtrohet kimioterapisë, ndërsa gjithashtu pësoi edhe dy operacione, pas së cilave arriti ta mposhte me sukses këtë sëmundje të rëndë. Në

Dortmundi te Broja sheh zëvendësuesin e Haland!

Skuadra nënkampione e Gjermanisë, Borusia Dortmund është futur në garë për shërbimet e sulmuesit të Kombëtares shqptare, Armando Brojës. Një gjë të tillë pohon e “Sky Germany”, sipas së cilës drejtuesit e Dortmundit po shohin mundësinë e transferimit të Brojës, i cili te skuadra gjermane do të vinte si zëvendësim për

Dortmundi tenton sulmuesin e Milanit, “kuqezinjtë” kërkojnë 25 mln euro!

Borusia Dortmundi kërkon sulmuesin portugez të Milanit, Rafael Leao. Ky i fundit tregoi cilësi me kuqezinjtë sezonin e shkuar, duke qenë tanimë në radarët e skuadrës së njohur gjermane. Megjithatë për të bërë për vete këtë super sulmues të talentuar, Dortmundi do të duhet të paguaj një shumë të majme prej

Dortmundi falë Haaland kualifikohet në çerekfinale, Juve një gjë të tillë do të kërkojë në vazhdime! (VIDEO)

Edhe pse Dortmundi ishte shumë afër edhe fitores së dytë përballë Seviljës në kuadër të ndeshjeve të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve, në fund ndeshja që u zhvillua sonte në “Sinjal Iduna Park” u mbyll me barazimin 2:2, njofton “infOSport.mk”. Erling Haaland kaloi në epërsi Dortmundin me golin e

Goli për histori i Mukoko nuk i mjaftoi Dortmundit kundër Union Berlin (VIDEO)

Union Berlin mundi Borusinë e Dortmundit me rezultatin 2:1 në ndeshjen e parë të javës së 13-të në Bundesligë, njofton “infOSport.mk”. Berlinasit ndëshkuan kundërshtarin e tyre me dy gola nga rivëniet nga këndi, që ishin pjesë e Taivo Ajuonij (57’) dhe Manuel Fridrih (78’). Goln e vetëm për mysafirët nga Dortmundi e

Bajerni dhe Dortmundi bëjnë detyrat e shtëpisë, rikthehet Rashica (VIDEO)

Bajerni i Munihut dhe Borusia e Dortmundit kanë bërë detyrat e shtëpisë, duke shënuar fitoret e rradhës në transfertë, njofton “infOSport.mk”. “Bavarezët” shënuan fitore 2:1 ndaj Këlln. Thomas Myller nga penaltia (13’) dhe Serzh Gnabry (45+’) shënuan dy herë në rrjetën e vendasve që në pjesën e parë, ndërsa Këllni golin