Plani gjenial i tifozëve të Dortmund, publik “virtual” në 89 ndeshjet me dyer të mbyllura në Bundesligë

Bundesliga – sipas asaj që shkruan “Corriere dello Sport” – ka sajuar një publik virtual, me potencial fitimi real, për të populluar stadiumet në 89 ndeshjet e parashikuara me dyer të mbyllura deri në fund për të plotësuar kalendarin dhe kampionatin që ka ndaluar në 8 mars për shkak të

PSZH eliminoi Dortmundin, Liverpulli dhe Atl.Madridi në vazhdime (VIDEO)

Paris Sen Zhermeni ka arritur që të sigurojë një biletë për në ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve, teksa sonte në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales të zhvilluar “Parkun e Princërve” arriti rezultatin e duhur 2:0, përballë Borusia Dortmundit, njofton “infOSport.mk”. Që të dy golat parisienët i shënuan gjatë

Dortmundi rikthehet te fitorja, mund rivalët e Gladbahut (VIDEO)

Borusia e Dortmundit shumë shpejt ka harruar disfatën e tre ditëve më parë nga Fortuna e Dyzeldorfit, duke mundur sonte Borusinë e Menhengladbahut me rezultatin 2:1, njofton ‘infOSport.mk’. Ishte kjo derbi ndeshja e javës së 17-të në Bundesligë, midis skuadrës së parë dhe të dytë në tabelë, në të cilën Dortmundi thelloi diferencën ndaj