Francë, zhvillohet një ndeshje ilegale, 400 tifozë futen në fushë për të festuar! (VIDEO)

Takimet e më shumë se 10 personave janë të ndaluara nën masat Covid-19 në Francë, megjithatë një turmë e madhe mori pjesë në ndeshjen ilegale të së dielës në futboll midis Neuhof dhe Hautepierre. Sipas asaj që shihet në video shihet qartë se masat distancuese sociale po injorohen. Raportet lokale pretendojnë

Skandal pas skandali në ndeshjen, Francë-Shqipëri (VIDEO)

Ndeshja e grupit “H” midis Francës dhe Shqipërisë nisi me vonesë, pasi organizatorët e këtij takimi në vend që të lëshojnë himnin shqiptarë, lëshuan atë të Andorrës, shkruan “infOSport.mk”. Një gjë e këtillë habiti futbollistët shqiptarë, sidomos Elseid Hysajn, mirëpo i njëjti megjithatë nuk u ndërpre deri në fund. Kjo shkaktoi

Mbape shpallet lojtari më i mirë francez

Ylli i Paris Sen Zhermenit, Kylian Mbape është shpallur futbollisti më i mirë francez i vitit, sipas revistës ‘France Football’. Pas tij, renditet Antoine Griezmann që në garën për Topin e Artë ishte përpara 20-vjeçarit. Kylian Mbape gjatë vitit 2018-të përveç që u shpall kampion me PSZH-në, duke fituar gjithashtu edhe Kupën e Francës dhe