Historike, sonte në finalen e Kupës në futsal takohen dy skuadrat shqiptare, FC Arben Bajrami dhe Futsal Karadaku

Dy skuadrat shqiptare në futsal, Futsal Club Arben Bajrami dhe Futsal Karadaku, sonte në palestrën sportive në Autokomandë të Shkupit do të zhvillojnë finalen e madhe të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndeshje është krejt histori, pasi për herë të parë në futsalin tonë vendor në një ndeshje finale do