Simeone shet Griezmanin, por sjellë një ndër futbollistët më të mirë në Europë!

Diego Simeone është lodhur me spekullimet rreth largimit të Antuan Griezman nga Atletiko Madridit. Futbollisti francez i cili u zgjodh si i treti në Botë gjatë vitit 2016-të thuhet të ketë arritë marrëveshje me Barcelonën, ndërsa Simeone nuk po humbas kohë dhe menjëherë është vënë në kërkim të një zëvendësuesi

Guardiola i prish punë Barcelonës për Griezmanin

Skuadra lidere e Premierligës, Mançester Siti është futur në garë për shërbimet e francezit të Atletiko Madridit, Antuan Griezman. Sipas “Diario Gol”, Pep Guardiola dëshiron t’ia prishë planet Barcelonës duke e transferuar në Premierligë sulmuesin e Atletiko Madridit. Përderisa thuhet se Hari Kejn është objektivi kryesor i Mançester Sitit, Griezman duket të