Ajaksi edhe zyrtarisht kampion i Holandës, e mbyll sezonin me dopietë

Ajaksi edhe zyrtarisht është shpallur kampion i Holandës, teksa të mërkurën në mbrëmje si mysafir në ndeshjen e fundit të javës së 34-të mundi De Grafshapin me rezultatin 4:1, njofton “infOSport.mk”. Në këtë mënyrë skuadra nga Amsterdami arriti që të ruajë diferencën prej 3 pikëve ndaj PSV Ajndhovenit, që në fund

Tifozët anglez përleshen me policinë, 25 të arrestuar

Përplasje fizike mes tifozëve të Anglisë dhe policisë në Holandë. Përpara miqësores Holandë-Angli, tifozët britanikë kanë krijuar kaos nëpër baret dhe rrugët e Amsterdamit. 16 policë holandezë në këmbë, të mbështetur edhe nga 6 kolegë të tyre mbi kuaj kanë marrë situatën në dorë duke ushtruar dhunë mbi tifozët anglezë. Mediat britanike