Osmani: Në Kratovë për fitore!

I pari me të tretin gjithmonë është derbi dhe Shkëndija si lidere e konfirmuar shkon në duelin e xhiros së 33-të të LPFM-së kundër Sileksit në Kratovë. Vendasit luajnë për të ruajtur pozitën e tretë që siguron pjesëmarrje në eliminatoret e Liga Evropës dhe do të kërkojnë pikë maksimale, ndërkohë

Hasani: T’i lëmë anash emocionet, të mos gabojmë kundër Vardarit!

Liga e Parë e futbollit të Maqedonisë zbret siparin këtë fundjavë me mega-derbin Shkëndija-Vardari. Kapiteni i Shkëndijës, Ferhan Hasani pret një derbi të madh në Tetovë dhe deklaron se duhet të lënë emocionet anash nëse dëshirojnë të shënojnë rezultat pozitiv ndaj rivaleve të Vardarit. “Të gjithë janë të vetdishëm për atmosferën

Real-Juve, pas 19 viteve në finale për titullin e Ligës së Kampionëve (VIDEO)

Real Madridi para 19 viteve u bë kampion evrope, pasi në finale mundi Juventusin me rezultat 1:0. Në ndeshjen finale të zhvilluar në Amsterdam, “mbretërit” mposhtën klubin më të trofeshëm Italian me golin e vetëm të Predrag Mijatoviç. Ky gol u protestua nga italianët, pasi finalizimi i futbollistit nga Mali i