Shpresat fitojnë dhe ende te kualifikimi shpresojnë (VIDEO)

Shpresat e Maqedonisë në futboll kanë shënuar fitore 2:1 përballjë Ishujve Faroe në ndeshjen e  xhiros së 6-të të grupit 6 në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit 2021, njofton “infOSport.mk”. Fitoren e ekipit përfaqësues të vendit e paralajmëroi Milan Ristovski në minutën e 16-të, ndërsa gjatë pjesës së dytë

Formacionet zyrtare, Ishujt Faroe U21 – Maqedoni U21

Shpresat e Maqedonisë pas pak në Torshavn kundër Ishujve Faroe do të zhvillojnë ndeshjen e xhiros së 6-të në kuadër të grupit të 6-të eliminatorë për kualifikim në Europianin e ardhshëm për të rinj, njofton “infOSport.mk”. Bllagoja Milevski tashmë ka zbardhur formacionin, me të cilin do ti kundërvihet kundërshtarit të sotëm,

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Ishujve Faroe

Përfaqësuesja e Kosovës të hënën më 10 shtator në stadiumin “Fadil Vokrri” do të zhvillojë edhe ndeshjen e dytë të grupit “D” në kuadër të Ligës së Kombeve. Pas barazimit 0:0 në transfertë ndaj Azerbajxhanit, Kosova kësaj rradhe në terren vendas do të mirëpret Ishujt Faroe. Për këtë ndeshje trajneri Bernard

Kosova, Ishujt Faroe do ti mirëpret në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë

Gjithë ata tifoz të flaktë të Përfaqësueses së Kosovës, më në fund do të mund të shohin një ndeshje zyrtare të skuadrës së tyre të zemrës në vendlindjen e tyre, më saktësisht në kryeqendrën e Prishtinës. Stadiumi plotësisht i rinovuar e i riemëruar me emrin e legjendës së futbollit shqiptarë,  “Fadil