Et’hemi asiston, Topalli shënon, Istanbulspor fiton (VIDEO)

Instanbuslpor, skuadër që militon në kategorinë e parë turke, ka fituar ndeshjen e javës së 10-të në trasfertë, ndërsa  protagonistë dolën të jenë fy futbollistët shqiptarë, Jetmir Topalli dhe Valon Et’hemi. Istanbulspor si mysafir mundi Gençlerbirligin me shifrat 2:0, ndërsa dirigjent të golit të parë ishin pikërisht futbollistët shqiptarë, Et’hemi dhe

Pas Jetmir Topallit, edhe dy futbollistë tjerë të Ballkanit transferohen në Turqi

Rrugën e Jetmir Topallit do ta ndjekin edhe dy futbollistë tjerë të talentuar të Ballkanit, përcjellë “infOSport.mk”. Fjala është për Blend Baftiun dhe Arbër Hoxhën, dy super talentë, të cilët së shpejti pritet ti bashkohen skuadrës së AlanyaSpor në Superligën turke. Lajmin për largimin e tyre dhe transferimin në Turqi, e

Jetmir Topalli i Ballkanit transferohet në Turqi te ish skuadra e Artim Shaqirit

Futbollisti me origjinë nga Kaçaniku, Jetmir Topalli, ka bërë një hap të madh në karrierën e tij futbollistike. Futbollisti 22-vjeçar pak orë më parë është prezantuar te skuadra turke e Jeni Malatiaspor, skuadër kjo që ediconin e ri do të garojë në Ligën e Dytë turke, njofton “infOSport.mk”. Topalli te Malatiaspor,