Racizëm edhe në Gjermani, “viktima” është Jusufa Mukoko i Dortmundit

Flitet shumë rreth racizmit, por fatkeqësisht fenomeni i shëmtuar vazhdon të jetë në shoqërinë tonë. Rasti më i fundit vjen nga Gjermania, konkretisht në ndeshjen mes ekipeve të moshave të Shalke 04 dhe Borusia Dortmund. Sfida përfundoi me fitoren e “verdhezinjëve” me rezultatin 2:3 dhe tashmë ata janë në krye të