Karles Pujol gati të futet në profesionin e trajnerit

Ish mbrojtësi i Barcelonës, Karles Pujol, shumë shpejtë mund të fillojë karrierën e trajnerit. Një nga mbrojtësit më të mirë të të gjitha kohërave është larguar nga futbolli në vitin 2014-të, dhe sipas raportimeve në mediat spanjolle, ai po bëhet gati për t’u rikthyer në futboll. Raportohet se Pujol karrierën e trajnerit do ta nis në MLS,