Daku: Sonte Allahu ma shpërbleu agjërimin e muajit të Ramazanit

Sulmuesi i përfaqësueses shpresa të Kosovës, Mirlind Daku, ishte njëri ndër autorët e golave në fitoren 3:1 të “dardanëve” të rinj ndaj Turqisë, shkruan “infOSport.mk”. Futbollisti i Osijkeut pas përfundimit të ndeshjes tha se goli i sotëm është rezultat i shpërblimit që i bëri Zoti pas agjërimit të muajit të shenjtë

Prekazi: Nuk e doja Shqipërinë në grup, jemi vëllezër

Përfaqësuesja shpresa e Kosovës në kualifikimet për Kampionatin Europian të vitit 2021 do të përballet me Shqipërinë, ndërsa përzgjedhësi Rafet Prekazi ka thënë se nuk ka pasur dëshirë të ndodhë kështu. ‘I tillë doli të jetë shorti, edhe pse nuk kishim dëshirë të binte kështu. U21 ka dhuruar paraqitje të mira

Kosova U-21 fton futbollistin e FC Shkupit

Përfaqësuesja U-21 e Kosovës më 16 tetor përmbyll kualifikimet për kampionatin Europian "Italia 2019" kundër Izraelit si mysafir, ndërsa trajneri Rafet Prekazi tashmë ka filluar edhe me ftesat drejt futbollistëve që mendon ti grumbullojë për këtë ndeshje, shkruan "infOSport.mk". Në mesin e futbollistëve që janë ftuar nga Prekazi bënë pjesë edhe

Rafet Prekazi fton 17-vjeçarin e Shkëndijës te përfaqësuesja U21 e Kosovës

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës U21, Rafet Prekazi, gjatë ditës së sotme ka publikuar emëroren e futbollistëve që do t’i ketë në dispozicion për ndeshjen e radhës kundër Irlandës në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit 2019. Ndeshja zhvillohet të premten më 7 shtator, në orën 19:00, në stadiumin “Adem

Shpresat e Kosovës në “Adem Jashari” ndalin edhe Gjermaninë e madhe

Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka arritur një rezultat shumë pozitiv, duke ndalur në stadiumin “Adem Jashari” të Mitrovicës Gjermaninë e madhe. Skuadra e udhëhequr nga strategu, Rafet Prekazi  ndaj gjigantëve botëror regjistroi një barazim pa gola, që për shumicën është i barabartë edhe me një fitore. Ndryshe ndeshja e zhvilluar para një

Prekazi: Kosova ka ngritje, presim lojë të njejtë edhe me Gjermaninë

Përfaqësuesja U21 e Kosovës shënoi fitore të rëndësishme ndaj Azerbejxhanit me rezultat 2:0, ndërsa seleksionuesi Rafet Prekazi është shprehur i kënaqur me triumfin dhe ka thënë se ekipi i tij ka ngritje në lojë. “Kosova ka ngritje në lojë dhe këta djem e dëshmuan edhe sot se dinë të luajnë futboll.

Shpresat e Kosovës mundin Norvegjinë (VIDEO)

Përfaqësuesja e Kosovës U-21 e ka mpsohtur Norvegjinë, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian. Të besuarit e trajnerit Rafet Prekazi shënuan fitore me rezultatin 3:2, edhe pse ndodheshin në disavantazh prej dy golave. Morten Thorsby (5’) dhe Martin Odegaard (36’) shënuan për norvegjezët, por shpresat e Kosovës nuk u dorëzuan