Panuçi bënë revolucion në formacion ndaj Izraelit, ja si pritet të luaj

Shqipëria është duke zhvilluar përgatitjet e fundit për sfidën e së dielës në Ligën e Kombeve ndaj Izraelit në transfertë. Trajneri Panuçi po mendon për të ndryshuar skemë, për të kaluar në vendosjen e vjetër 4-3-3. Strategu italian me shumë mundësi do të aktivizojë në portë Berishën, mbrojtja do të jetë e

Ja në çfarë mënyre Roma i uron datëlindjen trajnerit të Shqipërisë, Kristian Panuçi (VIDEO)

Datëlindja e trajnerit të Kombëtares shqiptare të futbollit, Kristian Panuçi, është kujtuar edhe nga ish klubi i tij i Romës. Skuadra nga kryeqendra italiane pavarësisht euforisë pas eliminimit të Barcelonës në ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve, nuk kanë harruar të postojnë një mesazh urimi për teknikun e “kuqezinjëve” i

Panuçi lë jashtë listës shumë emra të njohur “kuq e zi”!

Gjatë ditës së sotme seleksionuesi i Shqipërisë, Kristian Panuçi ka lënë jashtë listës së futbollistëve të grumbulluar emra të mëdhenj, të cilët më parë kishin qenë bartës të lojës së “kuqezinjëve”, njofton "infOSport.mk". Fjala është për Migjen Bashën, Ergys Kaçen dhe Ledian Memushajn. Këtë të fundit nuk e ka ftuar pasi

Panuçi publikon listën zyrtare për ndeshjet me Spanjën e Italinë

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi, ka bërë publike listën zyrtare të futbollistëve që do të grumbullohen për dy ndeshjet e fundit eliminatore për KB Rusi 2018, kundër Spanjës me 06 tetor dhe Italisë me 9 tetor. Trajneri italian për këto dy ndeshje ka grumbulluar gjithsej 26 futbollistë, përfshirë këtu edhe