Super goli i Taulant Seferit ndaj Stade Lausanne Ouchy (VIDEO)

Taulant Seferi po kalon një formë të shkëlqyeshme me fanellën e Ksamaksit në Zvicër, teksa të shtunën realizoi edhe një gol tjetër për Ksamaksin në prag të rifillimit të Superligës zviceriane, njofton “infOSport.mk”. Kumanovari shënoi golin e dytë në fitoren 4:2 të Ksamaksit në miqësoren ndaj Lozane Ouchy. Seferi, njëherit pjesë

Super Taulant Seferi, dy gola dhe dy asiste në fitoren e Ksamaksit, shënon edhe Mulaj

Ksamaki mbrëmjen e së mërkurës ka zhvilluar edhe miqësoren e saj të katërt në kuadër të përgatitjeve për stinorin pranveror, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i skuadrës nga elita e futbollit zviceran, pjesë e së cilës janë edhe 4 futbollistë shqiptarë, përfshirë këtu edhe kumanovarin Taulant Seferin, ishte skuadra e La Chaux-De-Fonds,

Taulant Seferi bëhet me skuadër të re

Taulant Seferi në sezonin e ri futbollistik do të luaj te skuadra e Ksamaksit në elitën e futbollit zviceran, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti kumanovar që mbronte edhe ngjyrat e Kombëtares shpresa të Shqipërisë te kjo skuadër do të luaj në formë huazimi nga rradhët e skuadrës kampione të Jang Bojs, drejtuesit e