Ledian Memushaj shënoi golin më të bukur në karrierë (VIDEO)

Reprezentuesi shqiptarë, Ledian Memushaj ka bërë një nga golat më të bukur në karrierë gjatë mbrëmjes së djeshme. Mesfushori shqiptar realizoi në minutën e 80-të, për t’i dhënë fitoren skuadrës së tij ndaj Askolit me shifrat 2:1. Teksa të gjithë po prisnin krosimin e Memushajt,  kur ky i fundit ndodhej në një kënd

Ledian Memushaj në dyshim për ndeshjen me Andorrën!

Kombëtarja shqiptare të enjten do të përballet me Andorrën në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit 2020. Në këtë ndeshje “kuqezinjtë” shihen si favoritë absolut, mirëpo Edi Reja po has në probleme, kur janë në pyetje futbollistët e grumbulluar nga ana e strategut italian. Ledian Memushaj është futbollisti që po

Vjen konfirmimi, Flamurtari dëshiron të transferojë Ledian Memushajn

Flamurtari i Vlorës e ka seriozisht në transferimin e reprezentuesit të Kombëtares shqiptare, Ledian Memushaj. Një gjë të tillë për të përditshmen sportive në Shqipëri, “Panorama-Sport” e ka bërë të ditur edhe administratori kryesor i vlonjatëve, Sinan Idrizi. “Dëshira jonë është që në janar të marrim Ledian Memushajn te Flamurtari. Ne

Memushaj i bashkohet Strakoshës te Lacio!?

Ledian Memushaj mund ti bashkohet Thomas Strakoshës te Lacio. Lajmin e ka zbuluar “Corriere dello Sport”, sipas së cilës reprezentuesi shqiptarë u është ofruar drejtuesve “lacialë”, të cilët janë në kërkim të një mesfushori me tiparet e 30-vjeçarit. Në fakt ka qenë vetë trajneri Simone Inzaghi i cili ka shfaqur shqetësimin

Memushaj: Të tregojmë se jemi më të mirë se Izraeli

Humbja dhe mbi të gjitha paraqitja në miqësoren e fundit me Luksemburgun duhet harruar sa më shpejt. Dështimi në testin miqësor ishte i 5-ti radhazi për Kombëtaren, një rezultat që ka çuar në krizë “kuqezinjtë”, të cilët përpara kanë sfidën me Izraelin, e vlefshme për eleminatoret e botërorit “Rusi 2018”. Mesfushori