Maldini i jep një “shuplakë” Marottas, i rrëmben Interit përforcimin e madh!

Milan dhe Inter përveç duelit në kampionat, duelojnë shpeshherë edhe në merkato. Verën e kaluar Inter i dha një goditje Milanit duke ia rrëmbyer Calhanoglun me parametra zero. Por “rossonerët” nuk e kanë harruar këtë dhe kanë gati hakmarrjen ndaj “neroaxurëve”. Siç shkruajnë mediat italiane, Milan është përfshirë në garë për sulmuesin e

Maldini dhe Gazidis tashmë kanë piketuar goditjen e parë të janarit

Milani ishte mjaftë aktiv në merkaton që lam pas duke transferuar katër futbollistë mjaft të talentuar. Pjesë e “kuqezinjëve” u bënë dy futbollistët 20-vjeçar Sandro Tonali (erdhi nga Bresha) dhe Jane Peter Hauge (erdhi nga norvegjezët e Bodo/Glimt) si dhe dy futbollistët 21-vjeçar, Brahim Diaz (erdhi nga Real Madridi) dhe