Maqedonia U19 e udhëhequr nga Nexhat Shabani me fitore mbylli turneun kualifikues në Shkup

Përfaqësuesja e Maqedonisë U19, që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Nexhat Shabani, me fitore ka mbyllur turneun kualifikues që u mbajt gjatë këtyre ditëve të kaluara në Shkup, njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e fundit të këtij turneu, i vlefshëm për kualifikim në fazën elitare të eliminatoreve për Europianin e vitit 2023-të që

Astrit Merko me vashat e Maqedonisë U19 në shtator do mas forcat me Qipron

Përfaqësuesja U19 e Maqedonisë për femra  do të luajë dy ndeshje kontrolluese kundër përfaqësueses së Qipros. Duelet kontrolluese do të luhen në stadiumin e Turnovës në Strumicë. Ndeshjen e parë do ta luajmë më 4 shtator në orën 16:30, ndërsa ndeshja e dytë kontrolluese është caktuar për datën 6 shtator, po në

3 talentët e Juventus Seravës ftohen te Maqedonia U19 në futsal

Trajneri i përfaqësueses U19 të Maqedonisë në futsal, Zoran Lekiq, ka bërë grumbullimin e parë të lojtarëve të moshave të reja, të cilët pritet të jenë pjesë e ekipit që do të garojë në kualifikueset për Europianin e vitit 2023, njofton “infOSport.mk”. Në mesin e lojtarëve të grumbulluar, bëjnë pjesë edhe

Behar Feta shënon në barazimin e Maqedonisë U19 ndaj Sllovakisë

Në ndeshjen e tretë dhe të fundit në kuadër të turneut ndërkombëtarë në Slloveni, përfaqësuesja U19 e Maqedonisë ka barazuar 1:1 përballë Sllovakisë, njofton “infOSport.mk”. Behar Feta shënoi golin e epërsisë për Maqedoninë në minutën e 17-të, ndërsa vetëm 3 minuta më pas Sllovaika barazoi me anë të Sliacky. Kujtojmë Maqedonia U19,

Dashmir Beari merr timonin e përfaqësueses U19 të Maqedonisë

Dashmir Beari është emëruar seleksionues te përfaqësuesja U19 e Maqedonisë, përcjellë “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për ish-trajnerin e disa klubeve në vendin tonë, si Renova, Gostivari, Drita, Vëllazërimi, ndërsa gjithashtu gjatë karrierës së tij prej trajneri kishte udhëhequr edhe përfaqësuesen U15 të Maqedonisë, si dhe kishte luajtur rolin e ndihmës trajnerit te

Dashmir Elezi i Shkëndijës shënon golin e vetëm për Maqedoninë U19

Maqedonia U19 edhe në ndeshjen e dytë miqësore ka pësuar disfatë përballë Bosnje e Hercegovinës, ndërsa sërish për “verdhekuqtë” firmën e golit e mban një shqiptarë, njofton “infOSport.mk”. Njëjtë sikurse në ndeshjen e parë, Maqedonia U19 edhe të enjten pësoi disfatë 2:1, teksa golin e vetëm për ekipin e trajnerit Vlatko

Maqedonisë U19 nuk i mjaftoi goli i Rexhepit përballë Bosnjes!

Përfaqësuesja U19 e Maqedonisë në futboll gjatë ditës së djeshme ka zhvilluar njëmiqësore luksi kundër moshatarëve të Bosnje e Hercegovinës, ndaj së cilës do të zhvillojë edhe një tjetër ndeshje të enjten, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e parë e zhvilluar dje përfundoi me rezultatin 2:1 në favor të boshnjakëve, edhe përkundër faktit

Arsllani publikoi listën e lojtarëve të ekipit U19 për dy ndeshjet kontrolluese me Malin e Zi

Përfaqësuesja U19 e Maqedonisë më 10 dhe 12 nëntor në Shkup do të zhvillojë dy ndeshje kontrolluese përballë Malit të Zi, njofton “infOSport.mk”. Që të dyja ndeshjet do të zhvillohen në stadiumin në lagjen Gjorçe Petrov të Shkupit. Ndeshja e parë në program është me datë 10 nëntor (e martë) me

Tikveshi mundi Maqedoninë U19 të udhëhequr nga Arsllani

Miqësorja midis Tikveshit dhe përfaqësueses U19 të Maqedonisë u mbyll me fitoren 3:1 të skuadrës nga Kavadari, njofton “infOSport.mk”. Sime Hristov, i ardhur nga rradhët e Velesit doli të jetë lojtari i ndeshjes, duke shënuar dy gola, ndërsa një gol tjetër për Tikveshin në këtë përballje realizoi Aleksandar Varelovski. Golin e vetëm