Përveç Alioskit, nga Fenerbahçe largohet edhe futbollisti tjetër shqiptarë!

Mërgim Berisha do vazhdojë të luaj me Augsburgun, por tashmë edhe zyrtarisht si futbollistë i skuadrës gjermane, te e cila skuadër luante në formë huazimi nga rradhët e skuadrës së njohur turke të Fenerbahçes. Augsburg kishte një klauzolë për ta blerë përfundimisht Berishën dhe e ka shfrytëzuar atë, duke blerë kartonin

Mërgim Berisha largohet nga Fenerbahçe, destinacioni i tij i rradhës, Bundesliga!

Mërgim Berisha vetëm pas një viti mund të largohet nga Fenerbahçe. Sulmuesi shqiptar që ka luajtur me përfaqësuesen U21 të Gjermanisë, duket se është drejt përfundimit të bashkëpunimit me gjigandët turq, për të luajtur në Bundesligën gjermane. Klubi turk nuk e ka në plane për sezonin e ardhshëm, ashtu që i

Mërgim Berisha mund të përfundojë në “Serie A”!

Skuadra e njohur nga Serie A, Sampdoria, po insiston për transferimin e sulmuesit kosovar Mërgim Berisha gjatë afatit kalimtar të janarit, transmeton “Calciomercato”, përcjellë “infOSport.mk”. Bëhet e ditur se Sampdoria ka kohë që ka nisur negociatat me skuadrën e Salzburgut, drejtuesit e së cilës skuadër për shërbimet e Berishës kërkojnë 7

Austri, Balaj dhe Berisha protagonistë me skuadrat e tyre (VIDEO)

Gola shqiptarësh edhe në elitën e futbollit austriak, aty ku luajnë futbollistë shqiptarë, si Bekim Balaj, apo edhe Mërgim Berisha, njofton “infOSport.mk”. Që të dy sot dolën të jenë protagonistë me skuadrat e tyre, duke ndihmuar drejt fitoreve të rradhës. Balaj shënoi golin e vetëm në fitoren 1:0 të Shturm Graz ndaj

Panuçi me ftesë zyrtare për talentin 19-vjeçar, Berisha

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Kristian Panuçi dëshiron që në rradhët e “kuqezinjëve” të afrojë talentin 19-vjeçar, Mërgim Berisha. Futbollisti me origjinë nga Kosova është në pronësi të skuadrës së njohur austriake të Red Bull Salzburg, ndërsa aktualisht në formë huazimi po luan me fanellën e LASK Linz. Ai në

Mërgim Berisha kampion Europe për të rinj me Salzburgun

Futbollisti i talentuar shqiptarë, Mërgim Berisha me skuadrën e tij Slazburgun është shpallur kampion Europe, pasi në finalen e madhe të Uefa Youth mundi ekipin portugez të Benfikës me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”. Berisha si në të gjitha ndeshjet paraprake, ashtu edhe sonte ishte titullar, mirëpo duke mos arritur që të