Mavraj tregon pse firmosi me Turkgucu: Shoh paralele mes shqiptarëve dhe turqve

Mërgim Mavraj befasoi jo pak me lëvizjen e tij në këtë merkato verore. Menjëherë pasi siguroi ngjitjen në Bundesligë me Greuther Furth, mbrojtësi shqiptar u largua  nga skuadra për të firmosur në Kategorinë e Tretë me Turkgucu. Në një intervistë të dhënë së fundmi, ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare tregon se e

Momente paniku, Mavraj pëson një dëmtim horror në ndeshjen ndaj Aue

Ish-futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë, Mërgim Mavraj, i cili aktualisht luan me Grojter Furtin në Bundesliga 2, në ndeshjen e javës së dytë kundër Aue, ka pësuar një dëmtim më serioz, me ç’rast me ndihmën e barelave duheshe të braktis fushën, transmeton “infOSport.mk”. Mbrojtësi shqiptarë pësoi lëndim nga shoku i tij

ZYRTARE: Mërgim Mavraj largohet nga Kombëtarja shqiptare, Zoti e bekfoftë Shqipërinë

Futbollisti kosovar, Mërgim Mavraj, i cili një periudhë mbante edhe shiritin e kapitenit, ka vendosur që ti jap fund qëndrimit të tij te Kombëtarja e Shqipërisë, pjesë e së cilës ishte gati për 8 vite, njofton “infOSport.mk”. Lajmin për largimin e tij, Mavraj e kishte konfirmuar në profilin e tij zyrtarë

Batuta e Ramës me kombëtaren shqiptare, Mavraj ia kthen me të qeshur e të ngjeshur

Edi Rama vazhdon të bëjë thirrje që njerëzit të qëndrojnë në shtëpitë e tyre. Kryeministri i Shqipërisë thuri një paralele mes situatës së vështirë të krijuar nga koronavirusi dhe kombëtares së Shqipërisë në emisionin “Open” në “Top Channel”. “Ne tani lutemi të mos na marrin mësysh, të vazhdojmë kështu siç jemi,

Lëndohet Mërgim Mavraj, e pret një pauzë e gjatë nga fushat e futbollit

Futbollisti shqiptarë i Grojter Furtit, Mërgim Mavraj, pritet të qëndrojë për shumë kohë jashtë fushës pas lëndimit që e pësoi në ndeshjen e fundit, kanë njoftuar të martën mediumet gjermane. Në ndeshjen e fundjavës kundër Darmshtadtit, në të cilën ndeshje Grojter Furti shënoi fitore 3:1, Mavraj lëndoi krahun, pas një përplasjeje