Cikalleshit i bënë mirë ftesa në kombëtare, shënon për Osmanlispor (VIDEO)

Sokol Cikalleshit si duket i ka bërë mirë ftesa e bërë nga ana e seleskionuesit të Kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi, për dy ndeshjet eliminatore ndaj Spanjës dhe Italisë, shkruan “infOSport.mk”. Sulmuesi fierak realizoi njërin prej golave në fitoren 3:0 të skuadrës së tij Osmanlispor ndaj Kasimpasa në kuadër të javës së

ZYRTARE, Sokol Cikalleshi bëhet me skuadër të re

Sokol Cikalleshi edhe zyrtarisht është bërë me skuadër të re. Sulmuesi shtatëlartë i Kombëtares shqiptare, edhe përfundimisht është larguar nga skuadra e Istanbul Bashakshehir, duke firmos me skuadrën e Osmanlispor. Këtë verë Cikalleshi u kthye te Bashakshehiri, pasi ishte në huazim tek Akhisari, drejtuesit e së cilës skuadër nuk patën forcë