Tifozët e fëshëllojnë Zherard Pike-n në stërvitjen me Spanjën

Në stërvitjen e parë të përfaqësueses së Spanjë në qendër të vëmendjes ka qenë mbrojtësi i Barcelonës, Zherard Pike. Ashtu edhe siç pritej, tifozët nuk i kursyen fërshëllimat dhe pankartat kundër mbrojtësit 30-vjeçar, madje edhe fyerjet ndaj tij ishin të shumta. Gjendja arriti deri aty sa të kërkohej edhe largimi

Futbollistët e Spanjës arrijnë në Shkup (FOTO)

Përfaqësuesja e Spanjës mbrëmë ka arritur në Shkup, për ndeshjen kualifikuese të Botërorit Rusi 2018 që do ta luaj me Maqedoninë të dielën. Spanjollët nga aeroporti “Aleksandar Veliki” janë akomuduar në hotelin “Meriot” në qendër të Shkupit, ku dhe do të qëndrojnë këto ditë. Sipas plan-programit, përfaqësuesja e Spanjës me në krye