Rashica shënon sërish, Vitese mban hapin me skuadrat kryesuese (VIDEO)

Milot Rashica vazhdon të jetë protagonist me ekipin e Viteses, skuadër kjo e cila këtë edicion vazhdon të figurojë lartë në tabelën e klasifikimit, njofton “infOSport.mk”. Vitese në ndeshjen e javës së 9-të me rezultatin 4:0 mundi Herenvenin e Arbër Zenelit, i cili nuk luajti për shkak të dëmtimit. Në anën

Milot Rashica i shënon Ajaksit dhe feston me shqiponjë (VIDEO)

Milot Rashica vazhdon të shkëlqejë në kampionatin holandez. Mesfushori kosovar realizoi golin vendimtar në fitoren e madhe të Viteses ndaj Ajaksit në “Amsterdam Arena”. Vitese shënoi fitore 2:1, ndërsa Rashica realizoi golin e dytë në minutat shtesë të pjesës së parë, kur mjaft mirë u lirua nga kundërshtari i tij, dhe