Rashica gol dhe asist në fitoren e Vitese

Milot Rashica dhe Vitese e kanë nisur në mënyrën më të mirë sezonin e ri në elitën e futbollit holandez. Ata sot kanë realizuar një fitore të madhe 4:1 ndaj NAC Bredas, duke gëzuar tej mase tifozët e tyre, para së gjithash edhe me lojën që shfaqën në fushën e blertë.

Njëri ndër futbollistët më të dalluar te Vitese ishte edhe futbollisti shqiptarë nga Kosova, Milot Rashica, i cili fillimisht asistoi në golin e tretë, që më pas të realizojë edhe golin e katërt për skuadrën e tij, ku në listën e golashënuesve u regjistruan edhe Brus, Linsen dhe Matavz.

Ajaksi nuk e nisi mbarë sezonin e ri, duke pësuar disfatë në transfertën ndaj Herakles (2:1), Venlo mundi me rezultatin e pastërt 3:0 Sparta Roterdamin, teksa PSV Ajndhoveni edhe përkundër disavantazhit që pati në fund shënoi fitore 3:2 në ndeshjen e parë të së shtunës ndaj AZ Alkmar.

 

Holandë:  Eredivisie

PSV 3 – 2 Alkmaar
Venlo 3 – 0 Sparta Rotterdam 
Heracles 2 – 1 Ajax
Vitesse 4 – 1 Breda

Leave a Reply