Rexhbeçaj nënshkruan kontratë të re me Volfsburgun

Elvis Rexhbeçaj do të luajë edhe gjatë kohë te skuadra e Bundesligës, Volfsburg. Futbollisti kosovar e ka vazhduar kontratën me klubin gjerman deri më 30 qershor të vitit 2023, ndërsa ajo aktuale ishte valide deri në vitin 2020. Lajmin e ka bërë të ditur klubi nga Bundesliga të hënën.  “Elvisi është zhvilluar shumë

Volfsburgu siguron mbijetesën dhe transferon yllin amerikan për 17 mln euro!

Skuadra e Volfsburgut arriti të sigurojë mbijetesën në Bundesligën gjermane, ndërsa drejtuesit e klubit menjëherë kanë filluar të mendojnë për merkaton verore. Volfsburgu me shumë gjasa do të përforcohet me reprezentuesin e amerikan Xhon Burks. Bëhet fjalë për futbollist mbrojtës, i cili sezonin e kaluar e kaloi te Herta e Berlinit.