Njihuni me sulmuesin shqiptarë që theu rekordin e Hamdi Salihit në futbollin austriak!

Xhakomo Vrioni është shpallur sot golashënuesi më i mirë në kampionatin austriak të futbollit. Sulmuesi i kombëtares shqiptare, ka luajtur me Tirol ndeshjen e fundit të këtij edicioni, atë të “play-off” për pjesëmarrjen në Ligën e Konferencës ndaj Rapid të Vjenës. Skuadra e tij u mund 2:0 dhe nuk siguroi Europën,