Nazifi shënon eurgol për Maqedoninë U17 në fitoren ndaj Qipros (VIDEO)

Maqedonia U17 është nikoqire e një turneu ndërkombëtarë, ku po marrin pjesë edhe moshatarët e Serbisë dhe Qipros, njofton “infOSport.mk”. Pikërisht kombëtarja U17 e Qipros ishte kundërshtari i parë i përfaqësueses U17 të Maqedonisë, që udhëhiqet nga trajneri Toni Jakimovski. Ky i fundit për këtë turne ka ftuar gjithsej 21 futbollistë, 9