Bytyqi debuton me asist por me disfatë te Konjaspor (VIDEO)

Zymer Bytyqi ka shkëlqyer në ndeshjen debutuese me fanellën e Konyaspor. 24 vjeçari u transferua më herët gjatë muajit nga skuadra norvegjeze e Viking, dhe ka arritur menjëherë të bëjë dallimin për skuadrën e re, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse skuadra e tij humbi, ai regjistroi një paraqitje të mirë, teksa vetëm

Dacit dhe Cikalleshit te Konjaspor u bashkohet edhe një shqiptarë tjetër!

Shtohet numri i futbollistëve shqiptarë te skuadra e njohur turke e Konjaspor, njofton “infOSport.mk”. Dyshes Erdon Daci – Sokol Cikalleshi së fundmi iu është bashkuar Zymer Bytyqi, i cili te Konjaspor transferohet nga rradhët e skuadrës norvegjeze të Viking. Bytyqi me Konjaspor ka nënshkruar kontratë për dy vite e gjysmë, ndërsa