Rikthehet Bajerni, fitojnë edhe Shalke dhe Shtutgarti (VIDEO)

Bajerni i Mynihut rikthehet në rrugën e fitoreve në Bundesligë. Kampionët e Gjermanisë kanë fituar thellë 4:0 ndaj Majncit në një ndeshje të dominuar gjatë gjithë 90 minutave.

Tomas Myler hapi serinë e golave që në minutën e 11-të, për ta vazhduar atë holandezi Arjen Roben me një gol tjetër të shënuar në minutën e 23-të, teksa dy golat tjerë të shënuar gjatë pjesës së dytë mbajnë firmën e sulmuesit polak, Robert Levandovski.

Për këtë të fundit ishte kjo ndeshja e tij e 100-të me fanellën e Bajernit të Munihut, për të cilën skuadër ka të shënuar edhe 82 gola.

Fitore në kuadër të javës së katërt në ndeshjet e së shtunës regjistruan edhe Shalke dhe Shtutgarti, teksa Ajntrahti i Frankfurtit u mund në teren vendas nga Augsburgu.

Bundesliga, Java IV

Bayern 4 – 0 Mainz
E. Frankfurt 1 – 2 Augsburg
Stuttgart 1 – 0 Wolfsburg
W. Bremen 1 – 2 Schalke
RB Leipzig 18:30h B. Monchengladbach

 

Leave a Reply