Kukësi avanson ndaj gjigandëve turq të Fenerbahçes pas pjesës së parë (VIDEO)

Kukësi në këto momente në Antalia të Turqisë në “Gloria Sports Arena” po zhvillon ndeshjen kontrolluese kundër Fenerbahçes, e fundit në kuadër të përgatitjeve për stinorin pranveror, njofton “infOSport.mk”.

Fenerbahçe – Kukesi (pjesa e pare)

Golat nga pjesa e pare midis Fenerbahçes dhe KukesitFENERBAHÇE – KUKËSI 0:2(E. Bakaj, B. Idrizi)

Публикувахте от infosport.mk в 13 януари 2018 г.

Skuadra kampione e Shqipërisë falë golave të shënuar nga Elis Bakaj në minutën e 29-të dhe Bujar Idrizit në minutën e 32-të po avanson ndaj gjigandëve turq pas 45 minutave të para, duke dëshmuar se dy fitoret paraprake me rezultat identik 2:1 ndaj Kajserisporit dhe Bursasporit, nuk kanë qenë të rastësishme.

Në këto momente ka filluar edhe pjesa e dytë, ndërsa me performancëën e treguar gjatë 45 minutave të para, Kukësi besojmë se në fund do të nxjerr një rezultat pozitiv nga kjo përballje.

Leave a Reply