Godet Flamurtari i Vlorës, transferon sulmuesin e Lacios

Skuadra e Flamurtarit ka goditur sërish në merkaton e janarit, kësaj rradhe duke bërë një super transferim. Vlonjatët pasi lëshuan Argjent Gafurin në huazim te Renova, reaguan shumë shpejtë, duke gjetur një sulmues te skuadra e njohur italiane e Lacios.

Bëhet fjalë për Mamadou Tounkara, i cili pritet që gjatë stinorit pranveror të udhëheq sulmin e skuadrës së Shpëtim Duros.

Flamurtari ishte një ndër skuadrat më aktive në merkaton e dimrit, duke angazhuar Fisnik Zukën, Igor Nnedeljkoviçin dhe Muarem Muarem, ndërsa siç theksuam në fillim edhe përkundër faktit se arritën marrëveshje 18 mujore edhe me futbollistin e Renovës, Argjent Gafurin, të njëjtin e dhanë në huazim sërish te skuadra tetovare, për shkak të disa probleme personale që duhet zgjidhur 29-vjeçari.

Leave a Reply