Juventus Serava mund Shkëndijën, në finale do të luaj me Gemixhi

Juventus Serava ka shkëlqyer sonte në takimin gjysmëfinalë të Kupës së Maqedonisë në futsal, duke mundur Shkëndijën me rezultatin 10:3, njofton “infOSport.mk”.

Ishte kjo një super ndeshje e rradhës e zhvilluar nga ana e djelmoshave “bardhezi” nga Serava, të cilët që nga fillimi e nisën vrrulshëm, duke shënuar dy gola të shpejtë me anë të Xhelal Mjakut dhe Jakup Ramadanit. Mysafirët nga Tetova u kundërpërgjigjën menjëherë, mirëpo goli i tyre vetëm sa revoltoi vendasit e Juventus Seravës të cilët falë golave të shënuar nga Reshat Ali, Pajtim Rexhepi dhe Berat Ramadani, pjesën e parë e mbyllën me rezultatin 5:1.

Shkëndija e nisi më mirë pjesën e dytë, duke ngushtuar epërsinë e “bardhezinjëve” në 5:2, mirëpo në skenë te ekipi vendas doli Eljesa Neziri, i cili shpërtheu me tre gola të njëpasnjëshëm për rezultat 8:2.

Mysafirët nga Tetova arritën që të shënojnë edhe golin e tretë, mirëpo deri në mbyllje të takimit, Jakup Ramadani shënoi edhe dy gola të tjerë për rezultat përfundimtarë, Juventus Serava – Shkëndija 10:3, transmeton “infOSport.mk”.

Fitorja e “bardhezinjëve” mund të ishte edhe më e thellë, mirëpo sonte i pafat ishte Erkan Shabani, i cili në tre raste qëlloi shtyllën. Në finalen e madhe Juventus Serava do të përballet me ekipin e Gemixhi nga Velesi, që në gjysmëfinalen e dytë të zhvilluar në Veles mundi ekipin e Crna Rekës me rezultatin 4:3.