Shkëndija superiore ndaj Renovës, ecën sigurtë drejt shifrës prej 100 golave (VIDEO)

Shkëndija ka shkëlqyer gjatë pjesës së parë në përballjen ndaj Renovës, njofton “infOSport.mk”. Në derbin lokal të Tetovës “kuqezinjtë” gjatë 45 minutave të para po avansojnë me rezultatin 0:3, ku dy golat e parë e mbajnë firmën e bomberit Besart Ibraimi.

BESART IBRAIMI KALON NË EPËRSI SHKËNDIJËN

BESART IBRAIMI KALON NË EPËRSI SHKËNDIJËNRENOVA – SHKËNDIJA 0:1(B. Ibraimi 18')

Публикувахте от infosport.mk в 16 май 2018 г.

Golin e parë sulmuesi kërçovarë e realizoi në minutën e 18-të, teksa nuk vonoi shumë dhe vetëm dy minuta më pas shënoi edhe golin e dytë në rrjetën e Hadis Veli.

IBRAIMI SHËNON EDHE GOLIN E DYTË NDAJ RENOVËS

IBRAIMI SHËNON EDHE GOLIN E DYTË NDAJ RENOVËSRENOVA – SHKËNDIJA 0:2(B. Ibraimi 20')

Публикувахте от infosport.mk в 16 май 2018 г.

Mirëpo këtu nuk ishte fundi i golave të shënuar gjatë pjesës së parë, pasi në minutën e 30-të pas një aksioni të bukur, Zhunior shënoi edhe golin e tretë.

Mbyllet pjesa e pare ne Tetove

Mbyllet pjesa e pare ne TetoveRENOVA – SHKËNDIJA 0:3(S. Zhunior 30')

Публикувахте от infosport.mk в 16 май 2018 г.

Leave a Reply