Siti turpëron Shalke 04, frikëson kundërshtarët (VIDEO)

Mançester Siti ka turpëruar Shalke 04 në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve, duke mundur me rezultatin e thellë 7:0, njofton “infOSport.mk”. Siti i Guardiolas kishte shënuar fitore (3:2) edhe në ndeshjen e parë në “Gellzenkirshen”, ashtu që në fund me plotë meritë me rezultatin

Gjithsej të etiketuara

Ronaldo besoj dhe i’a doli, Juven në çerekfinale dërgoi (VIDEO)

Kur në skuadër ke një Kristiano Ronaldo, gjithçka është më e lehtë. Edhe pse Juve në ndeshjen e parë të 1/8 së finales kishte pësuar një disfatë 2:0 ndaj Atletiko Madridit, një ndër skuadrave më të vështira në futbollin europian, sonte në ndeshjen e kthimit “Zonja e Vjetër” me heroin

Kosova zbulon listën me futbollist për ndeshjet ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë

Berndard Challandes ka publikuar listën me futbollist për dy ndeshjet e Kosovës në muajin mars, me Danimarkën në miqësore dhe Bullgarinë në eliminatoret e Euro 2020. Florent Hasani, Bersant Celina e Bernard Berisha janë 3 futbollistët e rinj të ftuar nga trajneri Challandes, të cilët nuk ishin në dispozicion të teknikut

Solskjaer afër kontratës së re me Junajtedin

“Djajtë e kuq” të Manchesterit duket se janë gati për të konfirmuar Ole Gunnar Solskjaer si trajnerin e tyre të përhershëm, pikërisht gjatë pauzës së kombëtareve. 46-vjeçari norvegjez po përjeton një periudhë përmbushëse në aspektin profesional pas sukseseve të arritura në drejtim të Mnceshter United ku fillimisht mori detyrën e

Ndahet nga jeta babai i Joao Mario

Një lajm i keq ka goditur ambientin zikaltër, pasi nga Portugalia janë njoftuar se ka ndërruar jetë babai i mesfushorit Joao Mario. Klubi Interit ka shprehur ngushëllimet ndaj mesfushorit portugez dhe familjes së tij, nëpërmjet një reagimi zyrtar në rrjetet sociale. Joao Mario nuk është në Listën e UEFA-s dhe nuk

Ndihmës-trajneri më i suksesshëm i kampionëve, emërohet drejtor i shkollës së Shkëndijës

Shkëndija i beson menaxhimin e shkollës së futbollit ndihmës trajnerit më të suksesshmë të skuadrës tetovare. Kuqezinjtë sot përmes një komunikate zyrtare e kanë konfirmuar emërimin e Erhan Selimit në postin e drejtorit të shkollës së futbollit Shkëndija. Në këtë mënyrë drejtuesit e klubit edhe njëherë tregojnë vlerësimin për Selimin, i