Messi jashtë ekipit? Valverde jep verdiktin

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde deklaroi të hënën se sipas të gjitha gjasave, kapiteni i ekipit katalanas, Lionel Messi do të luajë të martën kundër Villarreal në ndeshjen e vlefshme për La Liga, duke mos kursyer aspak argjentinasin, pavarësisht se ekipi blaugrana ndodhet i shkëputur në krye të klasifikimit me

SH.M.Q.SH “Cvetan Dimov” sërish kampion në futsalin e Ligës shkollore

SH.M.Q.SH “Cvetan Dimov” për të dytin vit me rradhë është shpallur kampion në kampionatin shkollor të ogranizuar nga Federata e Sporteve shkollore, e ku morrën pjesë gjithsej 28 skuadra nga qyteti i Shkupit, të ndara në 5 grupe, njotofin “infOSport.mk”. “Cvetan Dimov” në kuadër të grupit ishte i pamëshirshëm, duke shënuar

Roger Federer fiton Masters-in e Miamit

Roger Federer triumfoi në Mastersin e Miami-t, duke mundur thjesht dhe pa shumë vështirësi gjigantin amerikan John Isner. Më 23 mars tenisti zviceran ishte shumë pranë disfatës me tenistin Radu Albot, megjithatë pas humbjes së setit hapës në takimin me tenistin moldav Roger, fitoi 6 ndeshje radhazi, madje pa humbur

Presidenti i Kukësit, Safet Gjici heq dorë nga klubi

Një nga presidentët më karizmatikë të Kategorisë Superiore, Safet Gjici ka marrë vendimin drastik që të heqë dorë nga klubi i Kukësit dhe të largohet përfundimisht nga bota e futbollit. Ambicia për të kandiduar për drejtimin e bashkisë së Kukësit, por edhe barazimi në “Loro Boriçi” ndaj Partizanit, si dhe rezultatet