Shkëndija mendon për të ardhmen, zgjat kontratën me 18-vjeçarin Sadriu

Skuadra kampione e Maqedonisë, Shkëndija vazhdon të mendojë për të ardhmen, ndërsa si rezultat ka ardhur edhe rinovimi i kontratës me një prej futbollistëve më të rinjë të ekipit të parë, 18 vjeçarin Leard Sadriu. Mbrojtësi kosovar me Shkëndijën kishte kontratë deri në vitin 2021, ndërsa në bazë të kontratës së

Sivaspor apo Shkëndija? Cili do të jetë destinacioni i rradhës i Ferhan Hasanit!

Ferhan Hasani me shumë gjasa në fund të qershorit do të largohet nga skuadra arabe e Al Raed dhe do ti rikthehet futbollit modern. Hasani është dëshirë e kampionëve vendor të Shkëndijës, mirëpo emri i tij lidhet ngushtë edhe me skuadrën turke të Sivaspor. Madje disa informacione thonë se ai ka