Prishtina fiton derbin me Llapin, Feronikeli i Ramadanit nuk gabon (VIDEO)

Sot në kuadër të javës së 31-të në elitën e futbollit kosovar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë u zhvillua derbi ndeshja midis Prishtinës dhe Llapit, e ku në fund fitores iu gëzua skuadra vendase, që në këtë mënyrë vazhdon garën për titullin e kampionit, njofton “infOSport.mk”. Prishtina shënoi fitore minimale

Milani fiton dhe Ligën e Kampionëve ende e shpreson (VIDEO)

Milani ka shënuar një fitore shumë të vlefshme në transfertën ndaj Fiorentinës në kuadër të javës së 36-të në “Serie A”, fitore kjo që mban gjallë shpresat e “rosonerëve” për një vend në Ligën e Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Xhenaro Gatuso në “Artemio Franki” shënoi fitore minimale 1:0 falë

Haxhi Krasniqi sonte zhvillon duelin e vitit përballë gjermanit Haertel

Boksieri i njohur shqiptarë, Robin Haxhi Krasniqi sonte do të zhvillojë duelin e vitit përballë gjermanit, Stefan Haertel. Kjo ndeshje ishte shtyer nga nëntori i vitit të kaluar pasi që Haertel nuk ishte në gjendje të boksonte për shkaqe shëndetësore.Tani pas gjashtë muajve Krasniqi, duket të jetë në formë sidomos pas

Bekim Rexhepi, portieri i të ardhmes te Shkëndija (VIDEO)

Të jesh i suksesshëm në sport kërkon shumë përkushtim dhe paralel me skautingun për grumbullim të lojtarëve cilësorë e rëndësisë kapitale është ritja e talentëve nga të rinjë premtues në lojtarë kualitativ të gatshëm të marrin mbi supet e tyre përgjegjësinë e titularit. Kjo vlenë për gjitha pozitat në lojën