Caktohet orari i ndeshjeve të fazës paraeliminatore në LK, ja kur do të luaj Feronikeli i Ramadanit

Federata e Futbollit e Kosovës, e cila sivjet do të jetë mikpritëse dhe organizatore e ndeshjeve të rrethit paraeliminator të Ligës së Kampionëve, gjatë ditës së djeshme ka arritur marrëveshjen me zyrtarët e UEFA-s rreth terminit të ndeshjeve gjysmëfinale dhe finale të kësaj faze. Kësisoj, të martën e 25 qershorit, ndeshja

Ja sa të holla përfitoi Feronikeli pas triumfit në finalen e Kupës (VIDEO)

Feronikeli të premten në mbrëmje në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë mundi Trepça ’89 me rezultatin 5:1 në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës, duke regjistruar njëherit një ndër fitoret më të thella në historikun e kompeticionit të dytë më të rëndësishëm në futbollin e Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Astrit Fazliu (16′),

Ja si i kishte motivuar Ramadani futbollistët e tij para ndeshjes finale me Trepça ‘89

Brenda vetëm pak ditëve Zekirja Ramadani i është gëzuar edhe titullit të dytë këtë edicion me Feronikelin, duke u konfirmuar në një trajner kampionësh, pasi edhe para dy viteve kur udhëhoqi skuadrën e Trepça ’89 strategu shkupjan ishte shpallur kampion me skuadrën nga Mitrovica, njofton “infOSport.mk”. Fati deshi që pikërisht ndaj

Ramadani nuk ndalet, me Feronikelin fiton edhe Kupën e Kosovës

Vazhdojnë sukseset e Zekirja Ramadanit në futbollin e Kosovës. Strategu shkupjan pas titullit kampion me Feronikelin të fituar ditë më parë, ai sonte me skuadrën drenase fitoi edhe Kupën e Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Feronikelit në stadiumin “Fadil Vokrri” mundi skuadrën e Trepça ’89, një tjetër skuadër me të cilën

Deklarata e Ramadanit pas titullit kampion me Feronikelin

Zekirija Ramadani për herë të dytë gjatë karrierës së tij ka fituar titullin kampion në futbollin kosovar. Herën e parë një gjë të tillë Ramadani e kishte bërë me Trepçën ’89, ndërkohë këtë vit një gjë të tillë bëri me skuadrëh e Feronikelit. Tekniku shkupjan u shpreh i lumtur me rastin

Feronikeli i Ramadanit shpallet kampion i Kosovës në futboll

Skuadra e Feronikelit nga Drenasi që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Zekirja Ramadani është shpallur kampione e Kosovës në futboll për edicionin 2018/2019, njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen vendimtare që vendoste për titullin e kampionit, Feronikeli në terren vendas shënoi fitore minimale 1:0 ndaj Prishtinës, që edhe për të tretin vit me rradhë

Prishtina fiton derbin me Llapin, Feronikeli i Ramadanit nuk gabon (VIDEO)

Sot në kuadër të javës së 31-të në elitën e futbollit kosovar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë u zhvillua derbi ndeshja midis Prishtinës dhe Llapit, e ku në fund fitores iu gëzua skuadra vendase, që në këtë mënyrë vazhdon garën për titullin e kampionit, njofton “infOSport.mk”. Prishtina shënoi fitore minimale

Feronikeli i Ramadanit kualifikohet në finalen e Kupës së Kosovës

Vazhdon shkëlqimi i skuadrës së Feronikelit në futbollin kosovar me Zekirja Ramadanin në krye, njofton “infOSport.mk”. Strategu shkupjan me skuadrën e tij sot mundën edhe në ndeshjen e dytë gjysmëfinale skuadrën e Ballkanit, duke u kualifikuar kështu me meritë në finalen e madhe. Feronikeli në stadiumin “Rexhep Rexhepi” shënoi fitore 2:0,

Ramadani dhe Feronikeli i tij shumë afër finales së Kupës në Kosovë

Gjatë ditës së sotme në futbollin kosovar në program ishin dy ndeshjet e para gjysmëfinale të Kupës, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Feronikelit që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Zekirja Ramadani shëni fitore 2:1 ndaj Ballkanit në transfertë, duke iu afruar shumë pranë finales së madhe, ku veçmë me një këmbë do të